Grupa Dekarska - pokrycia dachowe - montaż i renowacja

Aktualności

MOTO SPOT – SPAŁA 2021

Ubiegły rok ze względu na szalejącą pandemię nie sprzyjał spotkaniom integracyjnym, dlatego też w tym roku narodziła się koncepcja by zorganizować dość nietypowe, branżowe spotkanie. Z inicjatywy kilku zaprzyjaźnionych firm działających w segmencie pokryć dachowych w tym Grupy Dekarskiej zorganizowany został MOTO SPOT – SPAŁA 2021, na który przyjechało na motocyklach z różnych stron polski kilkadziesiąt osób związanych z branżą budowlaną.

Nie przypadkowo na miejsce spotkania wybrano Spałę, ponieważ zlot poza jego stroną integracyjną miało również kontekst historyczny. Wspomniane wcześniej miasto ma bardzo ciekawą historię a jego dzieje sięgają początku XVII wieku, a może nawet końca XVI.

Przybyli na zlot motocykliści wzięli udział w motocyklowej wycieczce, na której mieli okazję zobaczyć obiekty bardzo mocno związane z historią Polski. Jednym z punktów wycieczki był romański kościół pod wezwaniem świętego Idziego, który jest jednym z najstarszych murowanych kościołów w Polsce a jego fundatorem był książę Władysław Herman. Okazją do ufundowania kościoła były narodziny jego syna, późniejszego króla Polski, Bolesława Krzywoustego (rok 1085).

Innym nie mniej ciekawym punktem na mapie były groty Nagórzyckie, o której śnieżnobiałych piaskach w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego w 1883 roku pisał I.B. Pusch w opublikowanym wtedy „Pamiętniku fizjograficznym”.  Nie mogło również zabraknąć historii współczesnej sięgającej II Wojny Światowej.

W planie wycieczki nie mogło zabraknąć stanowisk Dowodzenia „Anlage Mitte” w Jeleniu i Konewce, które powstały w następstwie utworzenia w końcu 1939 r. w Spale siedziby ważnego niemieckiego ośrodka dowodzenia Ober-Ost. Oberbefehlhaber der Ost (Dowództwo Wojskowe na Wschodzie) Obejmowało swoim zasięgiem wschodnie tereny okupowanej Polski (Generalnego Gubernatorstwa) i tereny Prus wschodnich graniczące ziemiami zajętymi przez Związek Radziecki.

Kolejnym bardzo interesującym miejscem, którego nie mogło zabraknąć był szaniec, który wzniesiono w miejscu gdzie o świcie 30 kwietnia 1940 w potyczce z Niemcami poległ major Henryk Dobrzański „Hubal”, dowódca Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego.

Ostatni dzień zlotu obfitował w szereg innych atrakcji, ale tym razem motocykliści zamienili swoje dwukołowe pojazdy na dwuosobowe kajaki i popłynęli na spływ rzeką Pilicą.  Pogoda dopisała podobnie jak towarzystwo. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować moto spotkanie, być może ze wsparciem któregoś producenta związanego z branżą, który wesprze nas organizacyjnie a to pozwoli rozszerzyć grono uczestników.

Zobacz
wszystkie Aktualności

Kontakt

Dane kontaktowe tylko w sprawach dot. Grupy Dekarskiej

Adres Centrali

Grupa Dekarska Sp. z o.o.
ul. Królewska 42/2
05-822 Milanówek

Godziny pracy Biura Centrali

Poniedziałek - piątek:
8.00 - 16.00

E-mail do Biura Centrali

Tylko w/s dot. Grupy
biuro@grupadekarska.pl


Ponad 100
współpracujących ekip


1 000 000 m2
sprzedanych pokryć
dachowych rocznie


Składy fabryczne


Firma rodzinna


Członek
wspierający PSD